
Chirurgia stomatologiczna
To zabiegi chirurgiczne wykonywane w jamie ustnej lub wokół niej. Obejmuje szereg terapii, począwszy od ekstrakcji uszkodzonych zębów po umieszczanie implantów dentystycznych.
Usunięcie zęba

Po wyczerpaniu możliwości leczenia bez poprawy stanu miejscowego ząb może zostać zakwalifikowany do usunięcia.
Zabieg ekstrakcji zawsze przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, w sposób atraumatyczny, a zębodół zostaje odpowiednio zaopatrzony, by ograniczyć zanik kości do minimum.
Chirurgiczne usunięcie zęba mądrości

Zęby mądrości zwykle wyrastają z dziąseł między 17 a 24 rokiem życia. Niektórzy ludzie nigdy nie wykształcają zębów mądrości, inni mogą mieć do czterech.
Dla większości ludzi zęby mądrości nie sprawiają żadnych problemów i dlatego nie trzeba ich usuwać. Jeśli jednak w tylnej części jamy ustnej nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zęby mogły rosnąć, stają się tak zwanymi lub zatrzymanymi zębami mądrości i mogą powodować ból, obrzęk i / lub infekcję, co stanowi jedno ze wskazań do usunięcia.

To dziedzina chirurgii uzupełniająca leczenie endodontyczna (kanałowe). Czytaj więcej...

Chirurgia resekcyjna: służy do trwałego usunięcia kieszonek dziąsłowych, w których czają się bakterie chorobotwórcze. Jest również przydatny do przebudowy kości, ponieważ eliminuje wszelkie niedoskonałości morfologiczne, które powodują nadmierne gromadzenie się płytki nazębnej.
Chirurgia regeneracyjna: gdy kość kurczy się w wyniku zapalenia przyzębia, możemy ją zregenerować dzięki zastosowaniu zastępczych membran i biomateriałów. Odzyskana objętość pozwala na stabilizację zębów znajdujących się jeszcze w jamie ustnej lub wstawienie implantów dentystycznych w celu zastąpienia utraconych elementów.
Chirurgia śluzówkowo-dziąsłowa: gdy dziąsło cofa się, korzenie pozostają odsłonięte: psuje to estetykę uśmiechu, zwiększa wrażliwość zębów i zwiększa ryzyko próchnicy korzeni. Dzięki tego typu interwencji możemy odbudować nabyty deficyt poprzez zwiększenie dziąsła, zarówno pod względem objętości, jak i wysokości, zarówno na zębach naturalnych, jak i na implantach. Czytaj więcej...

Implantologia zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych za pomocą implantów dentystycznych. Obecnie nowe technologie umożliwiają komputerowe badanie kości pacjenta i wcześniejsze zaplanowanie dokładnego ustawienia wszczepów. Umożliwia to wstawienie dużej liczby implantów w krótkim czasie z niezwykłą precyzją, a w niektórych sytuacjach umocowanie natychmiastowej stałej protezy na wprowadzonych wszczepach. Czytaj więcej...
Chirurgia przedprotetyczna

Główną przyczyną zaniku kości szczęki i tkanki dziąseł jest utrata zębów. Atrofia kości i dziąseł będzie bardziej zaznaczona w przypadku utraty urazowej zębów, w przypadku ciężkiej choroby przyzębia lub po usunięciu zmian patologicznych w obrębie jamy ustnej. Często uwarunkowania te determinują konieczność poprawy miejscowej sytuacji anatomicznej przed przystąpieniem do zabiegów protetycznych w celu jak najlepszego rozwiązania przypadku klinicznego.